Вчені стверджують, що знайшли спосіб зупиняти світло

0
1194

Група фізиків з Бразилії та Ізраїлю заявили, що промінь світла можна не тільки сповільнити, але і зовсім зупинити. Щоб це зробити, промінь необхідно помістити в точку, в якій стикаються дві однакові електромагнітні хвилі. Підсумки свого дослідження вони опублікували в журналі Physical Review Letters.

Завдяки цьому відкриттю можна буде «заморожувати» і «розморожувати» світло, при цьому зберігаючи всю інформацію, яке воно переносить. Те, що подібні дії можна здійснювати зі світлом доводить, що зупинити можна і звук, і інші поля, що підкоряються просторово-часовій симетрії.

Фахівці запевняють, що електромагнітні хвилі переносять інформацію набагато швидше і ефективніше, ніж електричні сигнали. Зараз вчені працюють над тим, яким чином можна замінити транзистори і металеві доріжки в чіпах світловими аналогами. Але поки це не вдалося, так як рухом світла дуже складно управляти. Ще одна важлива проблема — поки не вдається досягти нескінченно довгого існування однієї світлової хвилі. Зрештою, вона затухає або розсіюється.

Вчені прогнозують, що це відкриття стане важливим моментом у розвитку світових комп’ютерів і інших футуристичних гаджетів.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ