Експерти з’ясували, чи можна осліпнути через читання електронних книг

0
276

Рідери, планшети і смартфони мають одну загальну особливість, популярну серед своїх власників. На кожному з електронних гаджетів можна вдосталь насолодитися читанням улюблених книг, проте чи можна осліпнути від такого заняття, розповіли експерти.

У число експертів входили фахівці магазинів оптики, вчені Київського центру терапії та мікрохірургії ока та експерти в сфері сучасних технологій. На жаль, сьогодні стовідсоткову гарантію безпеки того чи іншого гаджета дати неможливо, оскільки електронні девайси не так давно стали частиною життя людини. Проте експертам вдалося в ході досліджень визначити гаджет, який дійсно здатний привести до погіршення зору і навіть сліпоти.

Дослідження проводилося з різними носіями. Найбезпечнішими «джерелами» літератури стали самі книги і рідери, або E-Ink, завдяки відсутності підсвічування. А ось дисплеї IPS і LCD, використовуваних в смартфонах і планшетах, непоправно шкодять оці. Відбувається це через «синього кольору», що створює фотохимическую реакцію. Ця реакція провокує накопичення продуктів метаболізму, коли і виникає «втома очі». Так експерти радять – щоб уникнути сліпоти – «розщедритися» на рідери або звичайні книги, заощадивши тим самим на лікуванні.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Загрузка...

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ