Нова українська крилата ракета «Нептун» може летіти на 300 км – експерт

0
1771
Нова українська крилата ракета наземного базування «Нептун», яка пройшла у вівторок перші льотні випробування, матиме дальність польоту в межах 300 км.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«За відносно невеликі кошти Україна у короткий термін часу має отримати крилату ракету з дальністю в межах 300 км. Роботи у цьому напрямку здійснює ДП “Державне Київське конструкторське бюро «Луч». Саме завдяки настійливості генерального конструктора – директора ДержККБ «Луч» Олега Петровича Коростельова – держава матиме нову зброю. І, звісно, при максимальному сприянні з боку секретаря РНБО», – йдеться у повідомленні.

Експерт зазначив, що проект крилатої ракети «Нептун» є надзвичайно вчасним.

«Для України створення потужної зброї має виключне значення для забезпечення національної безпеки. За умов обмежених ресурсних можливостей варто обирати проекти за критерієм «ефективність-вартість», – пояснив він.

Згурець повідомив, що проект «Нептун» – повністю національний проект, який немає залежності від іноземних партнерів.

«Це має особливе значення на тлі відмови окремих західних оборонних компаній постачати Україні подібні зразки або складові до них. Можна стверджувати, що ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» створило нову національну високотехнологічну кооперацію, до якої входять підприємства, що забезпечили створення бойової частини, системи управління, головок самонаведення різних типів, радіовисотомірів тощо», – зазначив він.

За словами директора Defense Express, нині (виходячи з рівня та особливостей загроз) найбільш актуальною є саме версія наземного комплексу, “оскільки вона забезпечить як захист з моря, так і ураження наземних об’єктів”. У подальшому ракета може бути адаптована під корабельну та авіаційні версії.

«Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту – 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина – уламкова-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватись у якості протирадіолокаційної ракети», – повідомив експерт.

«Ракета спроможна забезпечити дальність стрільби по морській цілі у 280 км; по береговій стаціонарній цілі – більшу дальність. Якщо сильно постаратися, то і до Москви достане», – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні 30 січня відбулися успішні перші льотні випробування нової ракетної техніки – української крилатої ракети наземного базування.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наголосив, що цим випробуваннями відкрито новий етап ракетної програми, відповідно до якого Збройні сили України повинні отримати потужні високоефективні крилаті ракети, здатні на великій відстані точно вражати ворожі цілі.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Загрузка...

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ