Передбачена швидка глобальна катастрофа

0
3230

Група американських дослідників виявила, що до кінця сторіччя великі прибережні міста в усьому світі, ймовірно, будуть затоплені через підйом рівня моря більш ніж на півметра. Стаття вчених опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фахівці проаналізували дані супутників, отримані за 25 років, щоб побудувати кліматичні моделі, що пророкують зростання рівня моря. Виявилося, що з 1993 року підйом вод Світового океану прискорюється на додаткові 0,084 міліметра на рік. З огляду на, що середній зріст за цей період оцінюється в 2,9 міліметра в рік, в період з 2005-го до 2100 року океан підніметься на 65 сантиметрів.

Кліматичні моделі, які прогнозують, що підйом рівня моря буде постійною величиною, пророкують зростання на 30 сантиметрів за той же період. У новому дослідженні вчені оцінили розширення обсягу океану через нагрівання, кількість талого льоду і вплив вулканів.

Причиною повеней, які вдарять по побережжю Південної Флориди, Бангладешу, Шанхая і частини Вашингтона, експерти називають катастрофічне танення льодовиків в Гренландії та Антарктиді через глобальне потепління.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ