Смартфони навчили виявляти бактерії в їжі

0
161

Система на основі смартфона перевіряє вміст бактерій в їжі.

Чи можете ви бути повністю впевненими в тому, що ваша їжа не забруднена бактеріями? У найближчому майбутньому недорогий пристрій, пов’язаний з вашим смартфоном, зможе попередити вас про шкідливі бактерії в їжі. Технологія в даний час розробляється в Університеті Массачусетса в Амхерсті.

Під керівництвом Лілі Хе (Lili He), що займається харчовими продуктами, дослідники розробили чіп, який включає в себе особливу молекулу, відому як 3-MBPA, яка привертає увагу бактерій і зв’язується з ними.

Чіп занурюється в зразок їжі, яку необхідно перевірити, а потім промивається спеціальною рідиною з високою кислотністю. Цей процес дозволяє змити з їжі цукру, жири і білки, проте бактерії при цьому залишаються.

Потім чіп поміщається в простій світловий мікроскоп, який працює спільно зі смартфоном. Спеціальний додаток на телефоні підраховує кількість бактерій, присутніх на чіпі. Система здатна виявити всього 100 бактеріальних клітин на кожен мілілітр розчину.

Результати перевірки їжі будуть готові вже за все через дві години. Варто відзначити, що стандартний метод культивування бактерій із зразків їжі займає два дні. Хоча є й інші набагато швидші методи виявлення бактерій, розробники нової системи стверджують, що всі вони не такі точні і надійні.

Дослідники сподіваються, що як тільки технологія буде доступна в комерційних цілях, її зможуть використовувати не тільки кухарі, а й працівники гуманітарних організацій, що перевіряють наявність бактерій в харчових продуктах і воді під час стихійних лих.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

Загрузка...

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ