Байден розкритикував ідею МКС щодо арешту Нетаньяху: у США пригрозили санкціями у разі видачі ордера

0
14

Байден розкритикував ідею МКС щодо арешту Нетаньяху: у США пригрозили санкціями у разі видачі ордера

Світові лідери засудили плани МКС

На думку президента США, це ставить під загрозу угоду щодо припинення вогню у Секторі Газа.

Президент США Джо Байден засудив прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) Каріма Хана за його ідею видачі ордерів на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. Він назвав її «обурливою» і наголосив на можливих наслідках для припинення вогню в Секторі Газа. Байден також запевнив, що завжди буде на боці Ізраїлю.

Про це йдеться на офіційному сайті Президента США. Зазначається, Байден не просто не підтримав ідею МКС, а різко відреагував на неї. Він підкреслив, що навіть порівняння з ХАМАСом лідерів Ізраїлю неприпустимі. Тому що останні ведуть боротьбу із загрозою їхній безпеці.

«Заява прокурора МКС про видачу ордерів на арешт ізраїльських лідерів є обурливою. І дозвольте мені внести ясність: що б не мав на увазі цей прокурор між Ізраїлем і Хамасом немає жодного еквівалента – жодного. Ми завжди будемо разом з Ізраїлем проти загроз його безпеці», – сказав президент США.

Реакція Майка Джонсона та Ентоні Блінкена

Крім того, спікер Палати представників США Майк Джонсон написав у мережі X (раніше Twitter), що у разі видачі ордера Конгрес готовий запровадити санкції проти МКС. Адже після керівництва Ізраїлю прокурор Гааги може загрожувати владі США. Він назвав дії прокурора Міжнародного суду нелегітимними.

«Конгрес розглядає будь-які варіанти, включаючи введення санкцій, щоб покарати МКС та гарантувати, що його керівництво зіткнеться з наслідками у разі, якщо вони схвалять це. Якщо дозволити МКС загрожувати керівництву Ізраїлю, то керівництво нашої країни стане наступним», - зазначив Джонсон.

"Ми відкидаємо звинувачення в прирівнюванні Ізраїлю до ХАМАС", - заявив Блінкен.

Біньямін Нетаньяху відповів прокурору МКС

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху назвав рішення прокурора МКС щодо його арешту «абсурдним». На його думку, такі дії спрямовані проти всього народу Ізраїлю. Дії ж лідерів країни у Секторі Газа порівняли з ХАМАС, бойовиків якої підозрюють у скоєнні військових злочинів та злочинів проти людяності.

«Я з огидою відкидаю порівняння прокурора в Гаазі між демократичним Ізраїлем та масовими вбивцями ХАМАС. З якою зухвалістю ви порівнюєте ХАМАС, який вбивав, спалював, різав, обезголовлював, гвалтував і викрадав наших братів і сестер, із солдатами ЦАХАЛ, які ведуть справедливу війну, яка не схожа на жодну іншу», – сказав він.

Прем'єр-міністр Ізраїлю у зверненні до народу наголосив, що спроба «зав'язати руки країні» обов'язково провалиться. І назвав рішення МКС "абсолютним спотворенням реальності".

Нагадаємо, раніше Інформатор писав про протести ізраїльтян проти уряду Нетаньяху. Деякі експерти вважають, що ця війна вигідна прем'єру, адже після неї він стане політичним трупом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН