Команда Трампа склала офіційний план щодо війни в Україні: як на нього реагують у Кремлі

0
19

Команда Трампа склала офіційний план щодо війни в Україні: як на нього реагують у Кремлі

Експрезидент намагається тримати дистанцію від ініціативи

Києву пропонують сісти за стіл переговорів, заморозивши бойові дії на лінії зіткнення та відмовитися від вступу до НАТО, але дозволять зберегти обличчя

Два ключові радники Дональда Трампа надали йому найдокладніше розроблений план «врегулювання» російсько-української війни Росії, який у його штабі закликають вважати офіційним. Він передбачає початок мирних переговорів між Києвом та Москвою, до чого має спонукати регулювання рівня підтримки України у Сполучених Штатах. Кремль у відповідь на ініціативу заявив, що будь-який мирний план має передбачати ситуацію на землі.

Як повідомляє агентство Reuters, авторами нового плану є генерал-лейтенант у відставці Кейт Келлог та Фред Фляйц, радники Трампа з національної безпеки. Згідно з їхньою ініціативою, перед початком переговорів сторони мають заморозити бойові дії на лінії зіткнення.

«Ми говоримо українцям: «Ви маєте сісти за стіл переговорів, і якщо ви не підете за стіл переговорів, підтримка Сполучених Штатів закінчиться». І ви скажете Путіну: «Ви маєте сісти за стіл переговорів, а якщо ви не підете на це, ми дамо українцям усе, що їм потрібно, щоб убити вас на полі бою», — каже у деталі план генерал Келлог.

Додатково стимулювати Кремль має обіцянка «надовго» заблокувати шлях України до НАТО. А гарантією довгострокового світу має стати «озброєння Києва до зубів». Україна не повинна буде офіційно відмовлятися від своїх земель, але радники експрезидента визнають, що Київ навряд чи зможе повернути їхню «короткострокову перспективу».

У штабі Трампа повідомляють, що лідер республіканців прихильно поставився до ініціативи, проте «не можна сказати, що він її схвалив». Тим часом Кремлі заявили, що будь-який мирний план повинен відображати «дійсність на землі».

«Цінність будь-якого плану полягає у нюансах та обліку реального стану справ на місці. Президент Путін неодноразово заявляв, що Росія була і залишається відкритою для переговорів із урахуванням реального стану справ на місцях. Ми залишаємось відкритими для переговорів», — сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Мирні ініціативи Трампа

Експрезидент Дональд Трамп відомий своїм скептичним ставленням до необхідності підтримки України, вважаючи, що війна є проблемою Європи. На його думку, через це Вашингтон упускає можливість домовитися з РФ про спільні дії проти Китаю.

Трамп заявляв, що може закінчити війну за 24 години, посадивши і Україну, і Росію за стіл переговорів. Київ планувалося примусити до територіальних поступок обмеження постачання зброї. Така слабка позиція викликала критику як усередині США, так і за його межами. Пізніше наближені до Трамп аналітики запропонували свій план, який був фактично розширеною пропозицією ідей експрезидента. Його теж розкритикували, оскільки йшлося фактично про «умиротворення агресора».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН