Треба перемогти агресивну війну Росії: Макрон обіцяє Україні ще більше підтримки

0
17

Треба перемогти агресивну війну Росії: Макрон обіцяє Україні ще більше підтримки

Франція не залишить Україну на самоті з агресором

Найближчими днями в Україну потраплять нові військові постачання від Парижа

Президент Франції Емманюель Макрон обіцяє Україні додаткову підтримку. Вже найближчими днями прийдуть нові військові постачання від Парижа. Київ не має залишитися на самоті, вважає глава французької держави.

Франція продовжить підтримувати військові зусилля ЗСУ. Про це Макрон заявив у ході телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським, передає видання Le Monde.

Так, нові постачання озброєння для ЗСУ від Франції надійдуть уже найближчим часом. Таку обіцянку зробив президент Макрон.

Крім того, французький лідер також рішуче засудив посилення російських ударів по Україні, зокрема по енергетичній інфраструктурі. Негативно Макрон оцінив також наступ Росії на півночі Харківської області. Президент Франції наголосив, що його країна надасть усю необхідну підтримку у довгостроковій перспективі, щоб «перемогти агресивну війну Росії».

Прокоментував розмову з Макроном та президентом України. Він пост у Telegram, де прозвітував про продовження міжнародної роботи, зокрема, і про переговори з французьким лідером.

«Головна тема переговорів – підготовка до Глобального саміту світу. Вдячний за підтвердження участі у Саміті… З Еммануелем Макроном докладно обговорили ситуацію на фронті, наші оборонні потреби: посилення ППО, додаткові системи артилерії, зокрема, далекобійні засоби та снаряди», – написав Зеленський.

Нещодавно Макрон заявляв, що саме від України залежить безпека Франції. Це означає, що слід постачати Києву більшу зброю, паралельно давлячи на Росію з боку ЄС. При цьому Макрон висловив сподівання, що його країні не доведеться воювати, проте виключати він нічого не може.

Макрон та відправка військ в Україну

Нагадаємо, що з лютого цього року президент Франції постійно педалює тему відправлення військ до України. Він заявляв, що не бажає цього робити, проте може надати такий наказ, якщо буде потрібно.

При цьому французький лідер дав зрозуміти, що для такого радикального вирішення умови ще не назріли. Він також зазначав, що для відправки військових потрібне узгодження урядів України та Франції, а французькі військові навіть за таких умов не будуть проводити наступ на Росію.

Також Макрон каже, що багато європейських країн були б не проти відправити своїх солдатів до України, проте публічно вони про це не кажуть.

«Якби росіяни прорвали лінію фронту, якби було українське прохання — чого сьогодні немає, ми маємо правомірно поставити собі це питання (про введення військ — ред.). Тому я вважаю, що виключити це апріорі — це не вивчити уроки останніх двох років… Ми не повинні нічого виключати, бо наша мета полягає у тому, щоб Росія ніколи не змогла перемогти в Україні», – говорив політик.

Поки Макрон виступає одним із головних «яструбів» у Європі стосовно України. Він обіцяє найближчим часом посилити постачання озброєння для ЗСУ від ЄС. При цьому президент Франції не відкидає саму ідею переговорів з Путіним і можливості колись налагодити відносини з РФ.

Раніше ми писали про «геополітичний песимізм» Макрона. Зокрема, він казав, що Європа в тому вигляді, як ми її знаємо, може загинути вже найближчими роками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН