Непогана мета для ATACMS: росіяни притягли до Криму ЗРК С-500 «Прометей»

0
27

Непогана мета для ATACMS: росіяни притягли до Криму ЗРК С-500 "Прометей"

"Прометей" - новий російський ЗРК

Новий російський ЗРК помічений у районі поки що цілого Кримського мосту

Російські терористи, намагаючись прикрити Кримський міст від українських атак, розгорнули у цьому районі новітню систему протиповітряної оборони С-500 «Прометей». Встановлені раніше біля мосту С-300 та С-400 самі страждають від постійних ракетних ударів, а перехопити нічого не здатні. Тим часом, росіяни знову почали використовувати Кримський міст, а прикривати його потрібно.

Про це сказав керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в ефірі Національного телемарафону. За його словами, розміщення С-500 у Криму – своєрідне випробування для системи.

«Посилюється система російського ППО. Це цілком очевидно та зрозуміло. Найновіші елементи С-500 з'явилися. Це в принципі буде їхнє досвідчене застосування, але вони вже з'явилися там», – сказав він.

Буданов також підтвердив, що росіяни справді продовжують використовувати Кримський міст у військових цілях. Це, за його словами, продовжуватиметься доти, доки міст існує.

«Поки він є, він використовуватиметься. Те, що пороми основні вантажі пораються — так, це правда. Але через міст теж проїжджає особовий склад, насамперед. Вантажі менші, а для особового складу — це основний шлях», — резюмував він.

ЗРК С-500 "Прометей" - Нова технологія росіян. Це система ППО, яка нібито здатна збивати повітряну мету навіть за межами земної атмосфери на висоті до 200 кілометрів. При цьому як система ППО його дальність дії заявлена ​​на рівні 600 кілометрів для аеродинамічних цілей та 500 для балістичних цілей.

Загрози Росії через Кримський міст

Наприкінці квітня колишній глава МЗС Литви, а нині посол у Швеції, Лінас Лінкявічюс опублікував повідомлення у соціальній мережі Х (Twitter), у якому натякнув на нові удари по незаконній споруді окупантів у Криму. Він розмістив на своїй сторінці колаж із трьох фотографій – Кримський міст, ракета та диктатор РФ Володимир Путін. Його повідомлення супроводжувалося порадою встигнути сфотографуватися тим, хто ще не має фото з Кримським мостом.

У Росії її відреагували бурхливо і з загрозами. Так, перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський підкреслив, що «прибалтійські американські болонки шалено гавкають», однак у момент настання «судного дня» вони «шкода нитимуться» і «пошкодують про всі подібні помилки».

Нагадаємо, з істериками та погрозами в Росії також відреагували на ухвалення Палатою представників допомоги для України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН