Рада безпеки ООН підтримала план Байдена щодо припинення вогню в Газі: на що це вплине

0
25

Рада безпеки ООН підтримала план Байдена щодо припинення вогню в Газі: на що це вплине

Рада безпеки ООН підтримала план Байдена по сектору Газа. Колаж: Інформатор

Водночас, резолюція Сполучених Штатів не має обов'язкової сили

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, розроблену Сполученими Штатами Америки щодо ситуації в секторі Газа. Вона підтримує план Джо Байдена щодо припинення вогню у регіоні. Проте документ не має обов'язкової сили.

Про це повідомляє видання Financial Times. Резолюція США має посилити тиск на обидві сторони конфлікту.

Зазначається, що в ООН схвалили пропозицію щодо трифазного припинення вогню. Так, сторони мають припинити бойові дії, а деякі ізраїльські заручники мають бути звільнені. 

Далі ізраїльські військові мають вийти з Гази, після чого розпочнеться відновлення регіону. 

За резолюцію проголосували 14 із 15 членів Ради Безпеки, зокрема США. Водночас, Росія від свого рішення утрималася.

Ізраїль проти ХАМАС: останні новини

У п'ятницю, 24 травня, Міжнародний суд ООН виніс ухвалу, якою зобов'язав Ізраїль припинити бойові дії в Рафасі відповідно до своїх зобов'язань у рамках Конвенції щодо запобігання геноциду. Але прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що цілей операції в Газі — знищення керівництва та інфраструктури терористичного руху ХАМАС має бути досягнуто.

26 травня ЦАХАЛ завдав авіаційного удару по табору біженців у Рафаху. Загинули щонайменше 45 людей, що викликало різке осуд на Заході. Нетаньяху заявив, що метою були ватажки ХАМАС, а цивільні жертви назвав «трагічною помилкою». На думку ізраїльських військових, причиною масштабної пожежі стала повторна детонація боєзапасів бойовиків.

31 травня американський лідер Джо Байден публічно презентував головні деталі свого мирного плану. Нетаньягу заявив, що Ізраїль готово призупинити бойові дії на 42 дні, щоб повернути заручників, але не зупинити війну.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН