США дозволили бригаді «Азов» використовувати американську зброю, скасувавши багаторічну заборону

0
24

США дозволили бригаді "Азов" використовувати американську зброю, скасувавши багаторічну заборону

Адміністрація Байдена дозволила українській 12-й бригаді НГУ «Азов» використовувати американську зброю, скасувавши заборону, накладену багато років тому.

що відомо

Бригада "Азов", відома обороною металургійного заводу "Азовсталь" у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її вважають однією з найефективніших бойових частин у ЗСУ.

Приблизно десять років тому їй було заборонено використовувати американську зброю, оскільки певні особи США встановили, що нібито деякі з її засновників є чи то расистами, чи то ксенофобами, чи ультранаціоналістами. До того ж, правозахисники ООН звинуватили «Азов» у «порушеннях гуманітарних норм».

«Азов» матиме доступ до такої ж військової допомоги США, як будь-який інший підрозділ. Зміна американської політики стала очевидною, адже Україна увійшла в «літній сезон» із ще більш жорстокими боями та більшими втратами.

США дозволили бригаді "Азов" використовувати американську зброю, скасувавши багаторічну заборону

"Після ретельної перевірки українська 12-а бригада спеціального призначення "Азов" пройшла перевірку, яку проводив Державний департамент США", - йдеться в заяві агентства, посилаючись на "Закон Ліхих", який забороняє передачу військової допомоги іноземним підрозділам, які так чи інакше порушили права людини.

Представник Держдепартаменту відмовився повідомити, коли було знято заборону і чи потрапила вже американська зброя до «Азову».

Скасування заборони було пріоритетом для українських чиновників, які кажуть, що бригада могла б бути більш ефективною при обороні «Азовсталі» 2022 року, якби мала доступ до американського обладнання.

Джерело: The Washington Post

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН