США ввели масштабний пакет санкцій проти РФ: Мосбіржа після попадання до списку припиняє торги з долара та євро

0
27

США ввели масштабний пакет санкцій проти РФ: Мосбіржа після попадання до списку припиняє торги з долара та євро

США також запровадили заборону надання Росії низки послуг, пов'язаних з інформаційними технологіями

Сполучені Штати оголосили про запровадження нового масштабного пакету санкцій проти Росії. Ці санкції, спрямовані проти 300 юридичних та фізичних осіб, мають на меті «підірвати здатність РФ продовжувати агресивну війну проти України». Під санкції потрапили оборонні російські компанії, а також китайські фірми, які постачали Росії товари, які використовуються у війні проти України.

Про це йдеться у повідомленні Державного департаменту США. Санкції, зокрема, запровадили, щоб зменшити можливості Росії ухилятися від санкцій. Нові обмеження спрямовані на організації у третіх країнах, серед яких Китай. Очікується, що таке рішення має обмежити «майбутні прибутки Росії від енергетики, оскільки попередні санкції зупинили розвиток російського проекту «Арктик СПГ-2» та інших майбутніх російських енергетичних проектів».

До нового списку санкцій потрапили:

  • Російські компанії, пов'язані з видобутком та продажем енергоресурсів – «Русгазвидобування», «Арктик СПГ 1» та «Арктик СПГ 3»;
  • Російські підприємства, причетні до ВПК - "Уралвагонзавод", НДІ Прикладної хімії, "Морбуд";
  • Фінансові установи РФ – «Держзнак», Мосбіржа та Національний кліринговий центр, а також страхові компанії «Согаз» та «Газпром інвест»;
  • Іноземні банки, які проводили операції з російськими банками;
  • Китайські підприємства, які постачали РФ товари подвійного призначення;
  • Білоруські компанії, які підтримують російський ВПК;
  • Російські особи, відповідальні за примусове переміщення та депортацію українських дітей;
  • Банки "ВТБ", "Сбербанк", "Промзв'язокбанк", а також його офіси в Китаї, Киргизстані та Індії.

Сполучені Штати також запровадили нові санкції, які забороняють надавати Росії послуги, пов'язані з інформаційними технологіями та хмарними сервісами. Ця заборона включає поставки програмного забезпечення та інших IT-продуктів будь-яким особам або організаціям на території РФ.

Мосбіржа зупиняє торги з долара та євро після санкцій США

Московська біржа припиняє торги основними світовими валютами — доларами США та євро через новий пакет американських санкцій, повідомила прес-служба біржі. З 13 червня на валютному ринку та ринку дорогих металів «торги проводяться за всіма інструментами, за винятком валютних пар із доларом США та євро». Зупинка валютних торгів здійснюється «у зв'язку із запровадженням США обмежувальних заходів», зазначає біржа.

Санкції США проти РФ

Перед цим повідомлялося, що Сполучені Штати готові запровадити санкції проти китайських банків, компаній та інших фінансових установ через те, що Пекін підтримує РФ у війні проти України. Наразі придивляються до можливих кандидатів на внесення до списку. Також у США можуть приєднатися країни Європи та НАТО та ввести обмеження.

1 травня Міністерство фінансів США оголосило про розширення списку санкцій проти фізичних та юридичних осіб із РФ, які сприяють зростанню військово-промислової галузі країни-агресора. До цього списку обмежень увійшла одна з найбільших авіакомпаній Росії «Перемога», а також автозавод «Урал» та завод «Протон». Торкнулися санкції ще й компаній із країн, які допомагають РФ нарощувати військовий потенціал.

Нагадаємо, окрім США, обмеження впроваджують і країни ЄС. Наразі ЄС уже затвердив 13 пакетів санкцій проти Росії. Під обмеження згідно з останнім пакетом потрапили 106 фізичних та 88 юридичних осіб. Тепер готується до погодження 14 пакет.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН