У Чехії погодили програму повернення українських біженців додому: що потрібно знати

0
14

У Чехії погодили програму повернення українських біженців додому: що потрібно знати

Для 400 осіб Чехія надасть квиток на автобус

Міністерство внутрішніх справ Чехії проведе програму добровільного повернення до України. Пілотний проект розрахований на 430 осіб

У червні розпочнеться добровільне повернення біженців до України, які проживають у Чехії Уряд цієї країни затвердив правила та розпочав пілотний проект допомоги біженцям, які бажають повернутися на батьківщину. Програма діятиме протягом півроку, з червня до листопада 2024 року, і стане пілотним проектом, який охопить 430 осіб.

Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ у Чехії. За даними відомства, ця ініціатива розрахована як осіб із тимчасовим захистом, так і на тих, хто одержав міжнародний захист. Зазначається, що ініціатива «не пов'язана із закликом українців на військову службу».

Що пропонує Чехія українцям

Програма передбачає надання 400 біженцям квитків, що беруть участь у проекті, на автобус для переїзду з місця проживання до Чехії до найближчого місця перебування в Україні. Для решти 30 осіб, які мають проблеми зі здоров'ям, уряд надасть індивідуальну допомогу у вигляді медичного транспорту.

Кожен учасник проекту зможе один раз подати запит щодо відшкодування витрат, пов'язаних із поверненням в Україну. У разі бажання подати заяву на дозвіл на проживання протягом наступних дванадцяти місяців, він зобов'язаний сплатити половину витрат. На пілотний проект уряд виділив 5,595 млн чеських крон із бюджету Міністерства внутрішніх справ.

У Чехії не підтримуватимуть українських ухилянців

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липовський заявив, що Чехія не підтримує українських чоловіків призовного віку, які намагаються уникнути воєнного призову. Він підкреслив, що влада країни не має правової основи для депортації і не може забрати тимчасовий захист у осіб лише за їх бажанням.

За словами міністра, наразі в Чехії перебувають 94 643 чоловіки віком від 18 до 65 років. Вони мають тимчасовий захист через війну в Україні.

Раніше повідомлялося, як оформити довідку про несудимість у Чехії. Також ми писали, що робити українцям у Чехії без дійсного закордонного паспорта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал Viber можна тут.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН