В ООН прокоментували легітимність Зеленського після закінчення п'ятирічного терміну його президентства

0
16

В ООН прокоментували легітимність Зеленського після закінчення п'ятирічного терміну його президентства

Зеленський залишається для ООН Президентом і надалі

Президент України Володимир Зеленський продовжує залишатися для Організації Об'єднаних Націй главою держави

В Організації Об'єднаних Націй прокоментували як ставитимуться до легітимності президентства Володимира Зеленського, чий термін п'ятирічний термін на посаді глави держави завершується у понеділок, 20 травня. Враховуючи військовий стан в Україні, для ООН він і надалі буде головою нашої держави. Саме з ним обговорюватимуться всі важливі питання як із лідером.

Про це заявив на брифінгу офіційний представник голови ООН Стефан Дюжаррік. Відповідаючи на запитання журналістів щодо позиції ООН щодо легітимності Зеленського як Президента та представника України на мирних переговорах, він сказав:

«Так, Президент Зеленський залишається для нас главою держави України та тією людиною, з якою генеральний секретар спілкується, коли йому треба зв'язатися з українським лідером».

За Конституцією України президентські повноваження обраного у 2019 році Володимира Зеленського спливають у ніч на 21 травня. Але влада України відмовилася проводити президентські вибори, пославшись на умови воєнного часу. Отже, Зеленський залишається законним Президентом і надалі.

Пристрасті в ООН щодо України

Нагадаємо, того ж дня на засіданні Ради безпеки ООН сталася дипломатична сварка між представниками Китаю та США через Україну. Пекін вважає, що США розпалюють війну та відкладають її завершення, посилаючи в Україну зброю та техніку. У відповідь американський представник зазначив, що Україна обороняється, тому Вашингтон допомагатиме стільки, скільки це буде потрібно.

Нагадаємо, днями президент провів розмову з журналістами в Києві, під час якої запевнив, що західні партнери не підштовхують Україну. Сідати за стіл переговорів з Росією, проте певні нюанси тут все ж таки є.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН