Ухилісти на кордоні: в уряді ухвалили жорстке рішення щодо чоловіків, яких спіймала ДПСУ

0
21

Ухилісти на кордоні: в уряді ухвалили жорстке рішення щодо чоловіків, яких спіймала ДПСУ

Горе-уклоністів доставлятимуть до ТЦК та СП

Прикордонники можуть викликати поліцію, щоб затримати ухиліста та доставити його до ТЦК

Ухилісти, яких правоохоронці спіймали на кордоні, одразу відправлятимуть до ТЦК. Це стосується тих військовозобов'язаних, які оголошено у розшук. За незаконне перетин кордону також передбачено адміністративне покарання.

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів від 16 травня 2024 року № 560. У документі зазначається, що прикордонники можуть викликати поліцію, щоб затримати особу та доставити її до найближчого ТЦК та СП.

Однак у військкомат все ж таки доставлятимуть не всіх. Так робитимуть за умови, що в Єдиному держреєстрі призовників він вважається у розшуку в Нацполіції.

Ухилісти на кордоні: в уряді ухвалили жорстке рішення щодо чоловіків, яких спіймала ДПСУ

Текст ухвали

Крім того, за незаконне перетин кордону ухилист отримає покарання. За це передбачено штраф від 3400 до 8500 грн або адміністративний арешт строком до 15 діб із конфіскацією знарядь та засобів скоєння правопорушення.

Чоловіки за кордоном будуть зобов'язані повернутися до України

Чоловіки, які були зняті з військового обліку через вибуття за кордон на строк понад 3 місяці, мають стати на військовий облік. Для цього їм потрібно приїхати до України та прийти до ТЦК. На це дається 30 днів з дня набрання чинності відповідною ухвалою Кабміну № 563.

Також документ передбачає, що закордонні дипломатичні установи здійснюватимуть інформування призовників віком від 18 до 25 років, які перебувають на постійному чи тимчасовому консульському обліку. Військовий облік громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, здійснюється районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів на загальних засадах.

Нагадаємо, працівникам на дистанції або у відпустці роботодавці надсилатимуть повістки поштою. Також Кабмін дозволив співробітникам ТЦК роздавати повістки навіть о третій ночі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН