Україна не відкриє кордону після війни: пропаганда Росії запустила новий фейк про заяву Єрмака

0
35

Україна не відкриє кордону після війни: Російська пропаганда запускає нові вигадки щодо заяви Єрмака

Пропаганда Росса запустила нову хвилю антиукраїнської брехні. Колаж: Інформатор

Анонімні канали поширили інформацію про ймовірні висловлювання Єрмака, але насправді нічого цього не сталося

Російські пропагандисти вигадали нову містифікацію про те, що Україна «збереже військовий стан навіть після закінчення війни» і що «кордони залишаться закритими». Таку заяву зробив секретар президента Андрій Єрмак в інтерв'ю Politico. Проте на сайті такої цитати нема.

Про це повідомив Telegram Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Фейкову заяву поширили у соціальних мережах анонімні Telegram-канали та деякі українські блогери.

«Україна не відкриє своїх кордонів навіть після закінчення війни, а військовий стан продовжить діяти», — саме цю помилкову цитату Єрмака поширили російські пропагандисти та підхопили українські блогери.

Однак такої заяви глави ВП на сайті Politico немає. На нову частину російської брехні відреагувала та його радниця Дар'я Зарівна.

«У соціальних мережах поширюється фейкова заява, яку нібито зробив Андрій Єрмак для Politico, але вона повністю сфабрикована. Андрій Єрмак не коментує. Завжди перевіряйте інформацію. Будь ласка!" - Наполягала вона.

Брехня російської пропаганди: останні новини

Буквально напередодні пропагандисти терористичних держав висловили думку, що Україна може отруїти Маріуполь, яку вона тимчасово окупувала. Іншими словами, там очікують на «появу холерної бактерії». Радник законного мера міста Петро Андрющенко поширив у Telegram скріншот повідомлення із зазначенням «постанови головного державного санітарно-епідеміологічного нагляду». Олена Євгенівна, мешканка Маріуполя, написала: «Наближається епідемія холери».

Крім того, активісти пропаганди звернули увагу на ще одну нещодавню вигадку про те, що Польща має намір відправити полонених «окупувати Львів». Зокрема, російська сторона стверджує, що польська влада нібито вирішила з цією метою звільнити 20 тисяч військовополонених. Однак з початку війни Росія говорила про напад Варшави на нашу територію, але ці слова завжди спростовувалися як в Україні, так і Польщі.

Нагадаємо, офіційний представник Кремля Володимир Соловйов звинуватив росіян у брехні, надмірному скиглі та спробах дискредитувати уряд РФ. Він наполягає, що «у Білгороді немає нічого поганого», а скарги на обстріл — це «мерзенна істерія», яку підхопили українські ЗМІ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН