Україна підписала з Фінляндією угоду про безпеку: що вона передбачає

0
28

Україна підписала угоду про безпеку з Фінляндією, що вона запропонує

У України вже є угоди про безпеку з вісьмома країнами

Під час візиту до Києва президент Фінляндії Стуббе зустрівся з президентом Зеленським і підписав документ, який регулює, зокрема, військову допомогу Україні

Президент Володимир Зеленський підписав двосторонню угоду про безпеку разом із президентом Фінляндії Олександром Стуббом. Таким чином Фінляндія зобов'язалася надати Україні довгострокову військову та фінансову допомогу. Гельсінкі також заявив про готовність продовжувати підтримувати Київ у боротьбі проти РФ.

Підписання угоди відбулося під час візиту Стубба до Києва. Фінляндія стала восьмою країною у світі, яка підписала угоду про безпеку з Україною. Про це заявили президент Зеленський та секретар адміністрації президента Андрій Єрмак у середу, 3 квітня.

Зеленський заявив: «Сьогодні ми з президентом Фінляндії Олександром Стуббом підписали угоду про співпрацю в галузі безпеки та довгострокову підтримку, яка демонструє готовність Фінляндії продовжувати підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією. Це сильний документ, який це підтверджує.

Угода передбачає, що Фінляндія надасть довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглибить співпрацю з Україною у політичній, фінансовій, гуманітарній та реформаторській сферах. Крім того, йому слід очікувати підтримки від Гельсінкі у відновленні енергопостачання, оцінці екологічних збитків, завданих війною, зміцненні безпеки кордонів та критично важливої ​​інфраструктури, а також у медичному обслуговуванні українських військовослужбовців.

Єрмак додав, що угода «включає сильні стримуючі фактори» щодо санкцій, відшкодування збитків та притягнення агресорів до відповідальності. Крім того, у документі вказується на підтримку Фінляндією майбутнього членства України в ЄС та НАТО

«Угода з Фінляндією підписана на виконання Спільної декларації про підтримку України від 12 липня 2023 року за участю лише 32 країн. На сьогоднішній день Україна уклала вже вісім двосторонніх угод у галузі безпеки. «Є угоди із Фінляндією. Великобританія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди та Фінляндія», - нагадав глава ВП.

Партнери підписують договори щодо безпеки з Україною

Нагадаємо, у березні стало відомо, що Україна та Греція незабаром підпишуть двосторонню угоду про безпеку. Підготовка до цього вже розпочалася. Київ та Афіни сповнені рішучості зміцнювати співпрацю у сфері безпеки.

Раніше угоду про безпеку у Харкові підписали президент Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН