Зеленський: Країни НАТО не нестимуть відповідальності за наслідки, якщо почнуть збивати російські ракети

0
16

Зеленський: Країни НАТО не нестимуть відповідальності за наслідки, якщо почнуть збивати російські ракети

Зеленський заявив, що участь Польщі у збуті російських ракет не втягне країну у війну. Колаж: Інформатор

Він зазначив, що в деяких регіонах України немає достатньої кількості ППО, але в Польщі є літаки, які вона може задіяти

Участь польських Військово-повітряних сил у відбитті російських ракетних атак на території України не втягне Польщу у війну. Влада готова підписати документи про те, що НАТО не нестиме відповідальності, якщо збита ракета РФ впаде в Україну. За його словами, країни альянсу мають допомогти знищити російські цілі, адже одного разу вони можуть впасти на мирних громадян у Європі.

Про це він заявив в інтерв'ю агентству Reuters. Таким чином, глава держави прокоментував можливість завдання ударів по ракетах РФ по повітряному простору країн-членів ЄС і НАТО.

«Коли летять ракети, здіймаються польські літаки, але вони не збивають російські ракети. Чи можуть вони це зробити? Я впевнений, що так. Чи це атака країн НАТО, залучення? Ні», – наголосив Зеленський.

За його словами, якщо на українській території впаде ракета РФ, яку зіб'ють ВПС Польщі, то НАТО і, зокрема, Польща не нестимуть за це відповідальності. Будь-які договори щодо цього Україна готова підписати.

«Ми готові підписати всі документи, що, якщо буде збита російська ракета на території України, НАТО не нестиме відповідальності, якщо вона впаде, щось вибухне», – наголосив Зеленський.

Президент нагадав, що російські ракети перетинали повітряний простір Польщі. Втім, тоді поляки отримували сигнали, що діяти відповідно не можна. Але, на думку глави держави, польські літаки могли б збивати російські цілі у тих західних регіонах України, де немає достатньої кількості ППО.

«Вони не збивають ракету, яка потенційно може вразити газосховище. Або вони не збивають ракету, яка може прилетіти на голову цивільних країн-членів Альянсу», – додав Зеленський.

Російські ракети над Польщею

Вранці 24 березня російські окупанти здійснили масовану атаку по Україні. Зокрема, у західних регіонах. Одна із ракет противника залетіла на польську територію. Вона пробула у повітряному просторі республіки близько 39 секунд. Поляки підняли у повітря F-16, проте збивати ракету не стали: заявили, що вона не становила жодної загрози для їхньої країни. Це сталося біля міста Осердув у Люблінському воєводстві, пробувши у повітряному просторі держави 39 секунд.

Тоді заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна заявив, що НАТО вивчає можливість збивати російські ракети, що наближаються до кордонів альянсу. 

Нагадаємо, що 16 травня Зеленський розповів польському прем'єру Дональду Туску, що одна із цілей РФ – це газова інфраструктура на заході України. За його словами, успіх Росії там поставить під удар енергетичну безпеку Європи. Він наголосив, що Україна та Польща мають знайти спосіб протидії цьому.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН