Зеленський за два дні до поїздки скасував візити до Іспанії та Португалії

0
17

Зеленський за два дні до поїздки скасував візити до Іспанії та Португалії

Розгортання бойових дій на Харківщині зробило аудієнцію в іспанського короля не вчасно

Загострення на фронті змусило Банкову відстрочити заздалегідь запланований візит на Піренейський півострів

Президент України Володимир Зеленський скасував свій візит до Іспанії, запланований на 17 травня, а також до Лісабона, який мав відбутися найближчими днями. Офіційного пояснення причин не надали, однак у резиденції короля Іспанії Філіпа VI, палацу Сарсуела вважають причиною загострення на фронті. Під час свого візиту до Іспанії Зеленський повинен також зустрітися з прем'єром країни Педро Санчесом для підписання угоди з безпеки. Португалію він планував відвідати, скориставшись географічною близькістю.

Про це повідомляє іспанське видання EFE з посиланням на джерела у королівському палаці. Глава МЗС Іспанії Хосе Мануель Альбарес підтвердив своє нещодавнє спілкування з міністром закордонних справ Дмитром Кулебом, але відмовився коментувати ситуацію.

"Будь-які переміщення президента Зеленського в будь-якій точці світу, з міркувань безпеки перш за все, я не збираюся ні коментувати, ні підтверджувати, ні спростовувати, ні додавати", - сказав він.

Турне українського президента на Піренейський півострів мало також включати візит до Португалії. CNN Portugal із посиланням на власні джерела в уряді повідомляє, що українська делегація дала зрозуміти, що складна ситуація на фронті, зокрема на Харківщині, робить таку поїздку не вчасно.

Візит Зеленського до Іспанії

Інформація про заплановану поїздку українського президента до Мадрида та Лісабона з'явилася в іспанських ЗМІ 13 травня. Однак про підготовку двосторонньої угоди про безпеку з Королівством Іспанія відомо давно. Зокрема, передбачається, що за його умовами Мадрид передасть Україні 20 одиниць танків Leopard 2, іншу бронетехніку, боєприпаси та стрілецьку зброю.

Угоди про безпеку вже підписано з Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією. В Офісі президента "радісно зазначають", що угода з Мадридом буде дещо відрізняється від подібних документів, підписаних з партнерами раніше "у зв'язку з тісними відносинами Іспанії з країнами Середземномор'я, Латинської Америки та Африки".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН