Американські вчені втілили в життя технологію, придуману в минулому

0
738

Нерідко трапляється так, що люди випереджають свій час. Це, явна ознака, якщо не геніальності, то яскравого таланту. Такі люди часто домагаються видатних успіхів, але буває і так, що їх задуми просто неможливо втілити в життя в той час, коли вони живуть. В такому випадку, це повинні зробити їх послідовники в майбутньому.

У 80-ті роки минулого століття дослідник Олександр Белл наполегливо працював над однією проблемою. Він хотів знайти спосіб передачі звуку за допомогою світла. Незважаючи на те, що звучить це зовсім не звично, це не суперечить законам фізики, і, отже, може бути реалізовано практично.

Але домогтися практичних результатів йому так і не вдалося. Белл не міг знайти потужне джерело світла і приймач, який би володів достатньою чутливістю. Про його дослідженнях благополучно забули на десятки років, але ось буквально недавно в Америці з’явилася технологія передачі звуку за допомогою світла, опис якої повністю збігається з тим, що залишив після себе вчений з минулого!

Вчені застосували в якості джерела світла потужний лазер. Такий вибір дозволяє в якості приймача використовувати частки води, які завжди присутні в повітрі. Молекули води поглинають світло, при цьому утворюються звукові хвилі, які може чути людина на відстані кількох метрів.

Американські вчені втілили в життя технологію, придуману в минулому

Зараз дослідники покращують технологію. Їм доведеться виробити механізм, що дозволяє змінювати звук. Але вже зараз можна говорити про успішну реалізацію технології, яка була фактично придумана багато років назад.

Наступним кроком учених будуть експерименти не в лабораторії, а на відкритому повітрі. Це потрібно для того, щоб оцінити можливість передачі звуку таким незвичайним способом. Хто знає, може бути, вже скоро можна буде слухати музику саме так!

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ