Астрономи-любителі виявили новий астероїд

0
745

Мабуть, однією з найромантичніших є професія астронома. Та це й не професія зовсім, а покликання. Справжні ентузіасти проводять багато годин за вивченням зоряного неба. Кожен з них внутрішньо готовий до відкриття, але воно чекає не всіх.

Групі японських астрономів несказанно повезло, адже на їх долю випало таке відкриття. Коли одні називають це випадковим везінням, вони впевнені, що це добрий знак. Вся справа в тому, що група не мала ультрасучасного обладнання. Все, чим вони користувалися, це всього два телескопа з діаметром 11 дюймів. Цікаво й те, що обладнання було встановлено на даху однієї з освітніх шкіл.

Проте, астрономам-любителям вдалося помітити серед великої кількості космічних об’єктів новий астероїд. Він знаходиться в поясі Койпера, який відокремлює від Сонця не менше 30 астрономічних одиниць. Діаметр астероїда складає, за оцінками його першовідкривачів, не менше 1300 метрів.

Астрономи-любителі виявили новий астероїд

Можливий вік артефакту порядку 4.6 мільярда років. Таким чином, він може бути свідком того, як зароджувалася Земля й інші планети Сонячної системи. Його подальше вивчення може пролити світло на багато, що поки вважається незбагненним. Зокрема, вчені розраховують знайти відповіді на питання про те, як і в якому порядку утворилися більші космічні об’єкти.

Учасники проекту вважають це відкриття «неймовірною перемогою». Вона і справді такою здається, адже бюджет досліджень становив всього 0.3% від бюджету повноцінної астрономічної обсерваторії.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ