Освітлення у квартирі

0
10

Правильне освітлення в квартирі здатне якнайкраще змінити Ваш настрій. План освітлення в квартирі маленькі приміщення стають зорово просторішими, занадто великі – затишними. За допомогою світла можна коригувати невдалу геометрію та виділяти переваги кімнати. Саме тому багато людей на етапі ремонту квартири задаються питанням, як зробити хороше освітлення. На щастя, канули в лету ті часи, коли вибір закінчувався на самотній люстрі та настільній лампі. Сьогодні асортимент світильників та ламп у магазинах нашого міста настільки різноманітний, що з’явилася ціла наука, як світлова архітектура та дизайн.

Планувати світло в будинку потрібно ще на етапі ремонту, коли можна в потрібних місцях одразу прокласти проводку і встановити вимикачі. Тоді електромонтажні роботи внутрішнього освітлення пройде швидко та без проблем.

Основні правила освітлення квартири: Головне правило, яке слід враховувати при складанні схеми освітлення свого житла — яскраве світло зорово збільшує простір. А Схема електроосвітлення затінені поверхні, навпаки, зменшують. Наприклад, габаритну вітальню за допомогою затіненої стелі та грамотного місцевого освітлення у потрібній кількості можна зробити затишною та комфортною.

Дуже важливо, щоб дотримувався баланс основного верхнього освітлення та додаткового підсвічування. При цьому головна вимога, щоб весь монтаж освітлення у квартирі був здійснений із незалежним управлінням кожного типу або групи джерел світла.

Верхнє освітлення, як правило, м’яке, приглушене, може бути розсіяним або відбитим. А ось робочі місця мають бути освітлені яскравим спрямованим світлом.

Якщо для великого будинку всі ці поради мають рекомендаційний і відносний характер, то освітлення маленької квартири має бути ретельно продуманим. Адже одна кімната – це і спальня, і вітальня, і місце, і зона відпочинку.

Як правильно зробити освітлення кухні, ванної та коридору: У кухні верхньому світлу віддається менше функцій. Дуже важливо організувати гарне місцеве освітлення робочих зон та обіднього столу. Освітлення у ванні будується за тим же принципом. Якщо ванна оформлена в темних тонах, то світло має бути більш 3D яскравим, а локальне світло — в обов’язковому порядку. А ось у передпокої завжди повинен бути доступ до яскравого основного освітлення, але і додаткове підсвічування біля дзеркала також не буде зайвим.

Як зробити освітлення в кімнаті, проектування та монтаж: На першому етапі створюється схема освітлення, на якій вказано план розведення проводів, місця планованих вимикачів та всіх світильників, розрахунки навантажень на мережу та потужності ламп.

Проект розробляється так, щоб усі автомати, щитки, запобіжники та інше обладнання знаходилось у легкодоступних місцях.

Встановлювати вимикачі рекомендовано не вище півтора метра від рівня підлоги, розетки – не вище одного метра. Оптимальна кількість розеток для житлової кімнати розрахувати досить легко – одна розетка на 5 м. кв., для монтажу проводки на освітлення кухні – на 3 м. кв.

Провід для освітлення в квартирі вибирають з мідною струмопровідною житловою, а оболонка повинна мати протипожежні властивості (наприклад, провід ВВГ). Кабель для освітлення в квартирі найчастіше має перетин жил 1,5. Трижильний провід підходить для будинків із заземленням, двожильний — для будинків без заземлення.

Висвітлення у квартирі – це складна та трудомістка технічна робота, яку можна перекласти на плечі наших майстрів електриків.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ