РФ може піти на ескалацію: Путін веде війну на виснаження - Bloomberg

0
36

Можлива ескалація в Росії: Путін веде війну на виснаження - Bloomberg

Рішучий прорив президента Путіна неможливий без нового заклику

Президент Росії націлений на рішучий прорив на полі бою в Україні на тлі кадрових проблем

Натхнений новим шестирічним терміном перебування при владі та спробами притягнути Київ до відповідальності за найстрашніший терористичний акт у Росії за останні два десятиліття, президент Путін відданий досягненню своїх військових цілей. Незважаючи на те, що попередні дипломатичні контакти зі Сполученими Штатами наприкінці минулого року провалилися, президент Путін, як і раніше, сповнений рішучості завоювати Україну. При цьому реалізувати його плани без додаткового призову до російської армії не вдасться.

Про це в коментарі Bloomberg розповіли чотири особи, знайомі з військовою стратегією Кремля. Офіційні особи США заявили, що немає жодних ознак того, що російський президент серйозно налаштований знайти спосіб покласти край бойовим діям. Вони також відкинули ідею переговорів щодо припинення вогню без участі України.

"Зараз Путін, швидше за все, піде на ескалацію", - сказав Олексій Мухін, голова московського Центру політичної інформації, який надає консультаційні послуги адміністрації президента.

Оскільки у Росії не вистачає живої сили, необхідної для вирішального прориву, а Україна щосили намагається забезпечити свої війська боєприпасами, немає жодних ознак того, що будь-яка зі сторін зможе добитися припинення бойових дій найближчим часом, пише Bloomberg. Після своєї перемоги на виборах минулого місяця президент Путін посилив ракетні обстріли українських міст і має намір дати Україні та її союзникам час для переозброєння, якщо вони погодяться на паузу в бойових діях.

Це призвело до припущень, що Кремль готує ґрунт для ескалації війни, включаючи можливу мобілізацію резервістів, хоча російська економіка воєнного часу вже страждає від нестачі робочої сили. Міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що Росія планує до кінця цього року сформувати дві нові об'єднані збройні сили, 14 дивізій та 16 бригад. Збройні сили, які розширюють свої лави за рахунок залучення нових рекрутів обіцянками щедрої оплати, планують завербувати щонайменше 250 000 солдатів до 2024 року.

Україна стикається з зростаючими проблемами, йдеться у статті. Президент Володимир Зеленський підписав у вівторок закон про зниження призовного віку для проходження військової служби з 27 до 25 років, оскільки військові прагнуть замінити скорочену чисельність військовослужбовців. Українські збройні сили, яким не вдалося зробити прорив у контратаці минулого року, наразі стикаються із серйозним браком боєприпасів, оскільки республіканці в Конгресі США рекламують пакет військової допомоги на суму 60 мільярдів доларів.

Після захоплення у лютому східного опорного пункту Авдіївки Росія має можливість розпочати транскордонні атаки. Поки що Російська Федерація продемонструвала лише локальний прогрес, але президент Зеленський заявив в інтерв'ю газеті Washington Post минулого тижня, що затримки допомоги США означають, що «ми крок за кроком рухаємось назад, і ми йдемо назад» відбудеться», — попередив він. Президент Франції Еммануель Макрон говорив про відправку військ до України, щоб запобігти перемозі Росії, і намагається підняти ставку, але США та інші ключові європейські союзники відреагували обережно.

Міністр оборони США Ллойд Остін минулого місяця попередив, що «існування України перебуває під загрозою», водночас пообіцявши продовжувати військову допомогу. Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив у недільному інтерв'ю Fox News, що законодавці розглянуть пакет допомоги негайно, намагаючись заспокоїти опозицію з боку прихильників жорсткої лінії.

«Якщо ця довгострокова проблема не буде вирішена, нинішній хід війни може означати, що до осені Україна буде: «Для неї справи стануть справді поганими». Колишній аналітик.

На думку Карнегі Массіко, хоча Росія і збільшує виробництво зброї, вона також повторно використовує значну частину обладнання радянських часів, а її запаси зброї поступово скорочуються і, як очікується, знизяться до 2025-2026 років. Тим не менш, "Росія готова продовжувати цей конфлікт нескінченно", - сказав Мухін, консультант Кремля.

Росія готує мобілізацію на СОТ

Раніше ми писали, що російські окупанти планують мобілізувати ще 300 тисяч людей на тимчасово окуповані території України одразу після виборів до РФ. Кримінальний наказ про незаконний заклик до збройних сил РФ вже видано і набув чинності 25 березня.

У грудні минулого року президент Росії Володимир Путін збільшив чисельність збройних сил на 170 тисяч солдатів. Загальна чисельність військовослужбовців становитиме 000 мільйона осіб. Однак з урахуванням особового складу окупанта з можливостями бойових, тилових, допоміжних та інженерних частин чисельність російської армії могла досягати 1,32 осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

БІЛЬШЕ НОВИН